Giro d´Italia

SEGAFREDO ZANETTI - OFICIÁLNY DODAVATEĽ KÁVY NA GIRO D'ITALIA

Talianska spoločnosť Segafredo Zanetti sa dala na sponzorovanie športových udalostí. Aj v cyklistike sa angažuje bezpochyby na najvyššej úrovni: jednak prostredníctvom vlastného, ​​svetovo úspešného cyklistického tímu Trek-Segafredo, jednak ako oficiálny partner a dodávateľ kávy na medzinárodné cyklistické preteky.


V roku 2016 vystupuje Segafredo ako "oficiálna kaviareň" na Giro d'Italia, veľkej talianskej okružnej jazde, ktorú nadšene sledujú všetci fanúšikovia cyklistického športu. Veľkolepý štart 99. ročníka pretekov sa udial 6. mája 2016 v Holandsku, v ďalších etapách trasa povedie cez Dolomity a francúzske Alpy do "bella Italia", kde sa preteky po celkom 21 etapách a 3383 kilometroch 29. mája v Turíne uzavrú.

Vďaka dobrému partnerstvu s RCS, usporiadateľom Giro d'Italia a ďalších významných akcií svetového seriálu pretekov UCI WorldTour, sprevádza Segafredo aj najobľúbenejšie taliansky cyklistické preteky. Vedľa Giro d'Italia bude Segafredo okrem toho aj oficiálnym dodávateľom kávy ďalších veľkých závodov: Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Milano-Torino, Giro del Piemonte, Il Lombardia.

Legálny doping: Už v sedemdesiatych rokoch sa skúmal účinok kávy na zvyšovanie výkonnosti. Už jedna šálka kávy pred tréningom aktivuje spaľovanie tukov a dodáva o 30 percent viac energie. Aj keď sú výkon-stimulujúce vlastnosti kávy vo vytrvalostnom športe ako je cyklistika jednoznačne preukázané, Medzinárodný olympijský výbor (IOC) kofeín v roku 2004 vďakabohu škrtnul zo zoznamu zakázaných látok. Aj to je možno dôvod toho, že je káva obľúbeným nápojom toľkých cyklistov aj ich fanúšikov.


Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Potvrdením súhlasíte s použitím. v poriadku ďalšie informácie